Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo foto serwisu
 Strona główna
 nowości
 giełda
 sprzęt
 galeria
 fotoreportaż
 tapety
 szkółka
 masz Zenita?
 konkursy
 kradzione
 felieton
 archiwum

 Nowości


Pałką po Nikonach

Przed niemal siedmiu laty podczas dokumentowania jarocińskiej zadymy organizatorzy usiłowali pozbyć się dowodów. Ucierpiało kilku fotoreporterów i przynajmniej dwa Nikony.

     Stołeczny dodatek Gazety Wyborczej (nr282[3280] 3 grudnia 1999) opisuje perypetie prawne Krzysztofa Millera, fotoreportera Gazety, który ucierpiał podczas zdarzenia.
"Bitwę sprowokowały punki, które wdarły się na scenę. Na ochronę posypały się butelki, deski, kamienie. Kiedy przybyła policja, zaczął się kontratak. Funkcjonariusze i uzbrojeni w drewniane nogi od stołów i krzeseł ochraniarze rozpraszali tłum. Ktoś rzucił hasło: Zabierać filmy!". Zaatakowani zostali akredytowani w Jarocinie fotoreporterzy. Gdy Krzysztof Miller uwieczniał, jak ochroniarz bije w twarz i ciągnie za włosy fotoreportera "Rzeczpospolitej", doskoczyło do niego dwóch innych. Po ciosie drewnianą pałą w głowę nasz fotoreporter stracił przytomność. Tę scenę sfotografował z kolei fotoreporter "Super Expressu"."
Od pobicia, jak wyliczyła Gazeta minęło już ponad 76 miesięcy, zaś sprawców z powodu kłopotów proceduralnych nie ukarano dotychczas w sposób satysfakcjonujący. Już w kwietniu 1995 zapadł wyrok, lecz sąd nie uwzględnił naruszenia prawa prasowego w postaci "zmuszenie przemocą do zaniechania opublikowania prasowego". Wówczas skazano sprawcę na półtora roku pozbawienia wolności z zawieszeniem na dwa lata i 1076 zł odszkodowania za dwa uszkodzone aparaty Nikon.
Zdaniem gazety nie sposób przewidzieć kiedy skończy się ta sprawa.


Nie jestes rebeliantem!

Canon REBEL 2000
    Firmie Canon trochę się pomieszało. Wypuściła na europejski rynek aparat przeznaczony pierwotnie jedynie dla mających hopla na punkcie wszystkiego co związane z rokiem 2000 amerykanów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby za atrakcyjną nazwą na czasie nie ukrywał się dobrze nam znany EOS 300. Wniosek: rebelii nie będzie.
o owym rebeliancie ...

Marcin Wołkowycki

 KOMUNIKATY
Już wkrótce kilka kolejnych serwisów zapraszamy do ich odwiedzania. Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

żeby otworzyć okienko nawigacyjne do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 1999 Usługi Komputerowe s.c. & Marcin Wołkowycki
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved